Jakie buty robocze na lato są najlepsze? Sprawdź, czym powinny się wyróżniać

Buty robocze są jednym z podstawowych elementów odzieży do pracy. Zapewniają bezpieczeństwo na wielu stanowiskach. Odpowiednio dobrane chronią przed urazami mechanicznymi. Wybierając parę dla siebie, warto wziąć pod uwagę nie tylko charakter wykonywanych obowiązków, ale także porę roku. Latem praca w masywnych, ciężkich butach z pewnością będzie niekomfortowa. By zapewnić sobie wygodę podczas jej wykonywania, warto postawić na profesjonalne buty robocze na lato. Czym się wyróżniają? Jak wybrać najlepsze obuwie? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając buty robocze na lato?

Wybierając buty robocze na lato, warto pamiętać o wysokich temperaturach. Ciężkie, zabudowane obuwie może sprawić, że stopy odmówią posłuszeństwa. Co więcej, będą się pocić, przez co zwiększa się ryzyko otarć. Właśnie dlatego dobre buty robocze na lato powinny być lekkie i oddychające. Muszą być też zgodne z określonymi normami BHP.

Obuwie robocze na lato powinno charakteryzować się wysoką wytrzymałością. Dzięki temu będzie skutecznie chroniło stopy przed urazami mechanicznymi. Warto zainwestować w buty, które mają grubą, odporną na poślizg podeszwę. Ważne jest także to, by miały odpowiednie wzmocnienia, co minimalizuje ryzyko zmiażdżenia stopy. To dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu można uniknąć wypadku podczas pracy. Oprócz tego obuwie powinno być wykonane z oddychającego, odpornego na zabrudzenia materiału.

Dobre buty robocze, czyli jakie?

Obuwie robocze na lato ma przede wszystkim zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo podczas pracy. W związku z tym musi spełniać określone normy BHP. Buty powinny być zgodne z normą PN-EN ISO 20345:2011. To gwarancja najwyższego poziomu ochrony. To jednak nie wszystko. Przy zakupie obuwia roboczego warto zwrócić uwagę na to, czy wybrana para ma odpowiednią kategorię i właściwości ochronne. Najlepiej, jeśli jest to kategoria S1 lub S3.

Kategoria S1 oznacza, że buty robocze mają zamknięty obszar pięty i podnosek, który gwarantuje wytrzymałość na uderzenia z energią 200J oraz zgniecenia do 15kN. Ponadto mają też właściwości antyelektrostatyczne, a ich podeszwa jest odporna nawet na olej napędowy. Modele kategorii S1 absorbują energię w części piętowej.

Buty robocze na lato kategorii S3 zapewniają jeszcze wyższy stopień bezpieczeństwa. Poza cechami charakterystycznymi dla kategorii S1 wyróżniają się wysoką odpornością części wierzchniej na przepuszczalność i absorpcję wody. Ich spód jest solidnie zabezpieczony przed przebiciem.

Jakie buty robocze na lato warto kupić?

Obuwie do pracy musi być dopasowane zarówno do pory roku, jak i charakteru wykonywanych obowiązków. Jednym z popularnych rozwiązań na lato są sandały ochronne. W ofercie naszego e-sklepu są dostępne modele marki Cofra, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę podczas pracy w nawet trudnych warunkach. Spełniają wymagania kategorii S1. Oprócz tego są odporne na poślizg na podłożu ze stali pokrytym glicerolem i na podłożu ceramicznym pokrytym NaLS.

Alternatywą dla sandałów, która wyśmienicie sprawdzi się na lato, są półbuty robocze. W naszym asortymencie przygotowaliśmy bogatą ofertę butów roboczych takich marek jak m.in. Cofra i Reis. Ich właściwości odpowiadają cechom charakterystycznym dla obuwia kategorii S3.

Wybór obuwia roboczego jest niezwykle istotny. Odpowiednio dobrane buty na lato zapewniają bezpieczeństwo i ochronę podczas pracy. To także gwarancja wygody pracownika, co jest szczególnie istotne latem. Obuwie wspomnianych wyżej marek – i wiele innych rozwiązań stworzonych z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie wykonywania codziennych obowiązków – można znaleźć w ofercie naszego e-sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl